Logo Gmina Ulan-Majorat

News

News zdjęcie id 122

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Szkole Podstawowej w Domaszewnicy

07.09.2015

Po dwóch miesiącach beztroskiego wakacyjnego wypoczynku uczniowie wracają do swoich szkolnych obowiązków. 

Niecodzienną oprawę miała inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Szkole Podstawowej w Domaszewnicy. W tej uroczystości uczestniczył Pan Tadeusz Sławecki – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Pan Jarosław Koczkodaj – Wójt Gminy Ulan-Majorat, ksiądz Jan Dudka – proboszcz parafii pw. Św. Zofii w Zofiborze oraz przedstawiciele gminnych władz oświatowych i samorządowych: Pani Bożena Krawczyk – Dyrektor i Pani Katarzyna Skowron – Głowna Księgowa GZEAS-u, Pan Bogdan Maliszewski – Przewodniczący Rady Gminy Ulan-Majorat, Pan Mariusz Zalewski z Komisji Oświatowej, Pan Zbigniew Zborowski – Radny i Pani Ewa Skwara – Kierownik Ludowego Zespołu Śpiewaczego Melodia.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego zostało poprzedzone Mszą Świętą w kościele parafialnym w Zofiborze.

Po powrocie do Szkoły Pani dyrektor Teresa Wierzchowska serdecznie powitała wszystkich  przybyłych gości, rodziców, pracowników szkoły, uczniów i przedszkolaków. Szczególnie ciepłe słowa popłynęły w kierunku najmłodszych dzieci, które jako pierwszoklasiści w tym roku szkolnym rozpoczynają swoją przygodę z nauką i zabawą. Podkreśliła przy tym, że placówka jest świetnie przygotowana pod względem dydaktycznym i organizacyjnym do rozpoczęcia edukacji przez sześciolatków. W minionych latach szkolnych realizowano wiele programów i projektów rządowych (m.in. KOLOROWE PRZEDSZKOLA SZANSĄ ROZWOJU DLA DZIECI WIEJSKICH, INDYWIDUALIZACJA NAUCZANIA I WYCHOWANIA, RADOSNA SZKOŁA, OWOCE W SZKOLE, SZKLANKA MLEKA itp.), a kreowanie właściwej polityki oświatowej i ogromne zaangażowanie kadry pedagogicznej owocuje sukcesami uczniów i pozytywnymi zmianami w każdej sferze  pracy szkoły.  Placówka w dalszym ciągu ukierunkowuje swoją aktywność na wdrażanie innowacji pedagogicznych i szeroko zakrojoną współpracę z władzami oświatowymi, samorządowymi i środowiskiem lokalnym.

W dalszej części spotkania zaprezentowano okolicznościową część artystyczną pod hasłem Szkoła czeka. Młodzi artyści tanecznym krokiem weszli w nowy rok szkolny dając popis swoich umiejętności w składance  tańców ludowych i energicznej zumbie.  Udzielili także cennych wskazówek, jak być dobrym uczniem  w każdym czekającym ich 10-miesięcznym okresie pracy. W  nawiązaniu do jednego z priorytetowych zadań w zakresie kształcenia w bieżącym roku szkolnym, zebrani mogli też wysłuchać fragmentów „Dynastii Miziołków” w wykonaniu gminnego mistrza pięknego czytania – ucznia klasy II. 

Pan Minister Tadeusz Sławecki, inaugurując nowy rok szkolny poinformował zebranych o czekających nas zmianach, które dotyczą zarówno sześciolatków, jak też wszystkich uczniów w zakresie zaopatrzenia w podręczniki szkolne. Odrębny problem to wprowadzenie w szkołach zasad zdrowego odżywiania obejmujący funkcjonowanie sklepików szkolnych i stołówek. Wspomniał także o ciągłej potrzebie ruchu w nawiązaniu do programów Szkoły w ruchu i Wf z klasą w kontekście zmian dotyczących oceniania zajęć  z wychowania fizycznego. Docenił rolę rodziców i społeczności lokalnej w kształtowaniu młodego pokolenia.

Podkreślając, iż placówka, w której przebywa,  posiada własny klimat i ogromne poczucie tożsamości, na zakończenie swego pobytu dokonał pamiątkowego wpisu w Kronice Szkolnej: „Jestem spokojny
o polską edukację, jeśli są takie szkoły, jak w Domaszewnicy. Serdecznie gratuluję całej społeczności szkolnej i pozdrawiam
.

Następnie zabrał głos Pan Jarosław Koczkodaj – Wójt Gminy Ulan-Majorat. Wyraził wdzięczność Panu Ministrowi za to, że w Warszawie nie zapomina o naszych lokalnych potrzebachPańskie działania na rzecz rozwoju szkół przynoszą nam wymierne korzyści. Wysoko oceniamy inicjatywy mające na celu poprawę bezpieczeństwa, krzewienie patriotyzmu, rozbudzanie i rozwijanie aspiracji kulturalnych.
Gmina, jako organ prowadzący, stara się wspierać szkoły w wypełnianiu ich podstawowych funkcji. Uczniowie, znajdujący się w trudnej sytuacji, otrzymują wsparcie, a podejmowanie wielu działań we współpracy z dyrektorami ma na celu rozwój jakościowy nauczania i wychowania.

Zarówno Pani Dyrektor, jak też i inni goście zabierający głos, złożyli wszystkim życzenia realizacji wszelkich planów i zamierzeń, a w szczególności: uczniom – wysokich wyników dydaktycznych, nauczycielom owocnej pracy, a rodzicom – zadowolenia z sukcesów ich dzieci.

Kolejne wakacje – za 10 miesięcy.

Teresa Wierzchowska

zarejestruj się

MOBILNY SYSTEM INFORMACJI SISMS

GMINY ULAN-MAJORAT

ULOTKA do pobrania

Urząd Gminy Ulan-Majorat

Ulan-Majorat 57
21-307 Ulan-Majorat
tel./fax: 83 3518069
e-mail: ug@ulanmajorat.pl

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

październik 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zobacz również

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.