Logo Gmina Ulan-Majorat

News

News zdjęcie id 138

Złote Gody w Gminie Ulan-Majorat

21.10.2015

Złote Gody to jubileusz obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Tak było również 18 października 2015 r. w Gminie Ulan-Majorat, gdzie w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się poprzedzony Mszą Świętą w kościele parafialnym p.w. św. Małgorzaty, Jubileusz pięćdziesięciu lat wspólnego życia.
 

Wójt Gminy Ulan-Majorat Jarosław Koczkodaj złożył na ręce Jubilatów gratulacje. „Jestem przekonany, że Państwa życie nie było usłane różami, że przeżyliście nie tylko wiele radości, ale i wiele smutnych chwil. Jednak Państwa obecność tutaj i jubileusz, który dzisiaj świętujemy, dobitnie świadczą o tym, że pomyślnie przetrwaliście próby, które zgotował los. Jesteście Państwo żywym dowodem na to, że życie małżeńskie, chociaż czasem niełatwe, jest wielką wartością. Jesteście dla siebie nawzajem wsparciem, łączy Was 50-letnia przeszłość i czeka – jestem o tym przekonany- dobra przyszłość. Rodziny, które otaczają Państwa, mogą być dumne ze swoich rodziców, dziadków, a nawet pradziadków. Dumna jest też Gmina Ulan-Majorat, bo od takich mieszkańców jak Państwo, można się nauczyć życiowej mądrości, nie tej czerpanej z książek, ale tej czerpanej od ludzi. Państwa doświadczenie oraz przykład, jaki dajecie młodszym, są bogactwem naszego środowiska (…)”.
 

Następnie Wójt dokonał aktu dekoracji medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Świętującym parom wręczono również listy gratulacyjne, kwiaty oraz upominki.
Po części oficjalnej Jubilaci oraz goście zostali zaproszeni na symboliczną lampkę szampana i poczęstunek.
Uroczystość uświetnił koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej, a w nastrój młodzieńczych lat Jubilatów wprowadził występ solistek.

 

Tegoroczni Jubilaci którzy obchodzą 50 lecie pożycia małżeńskiego to Państwo:

Teresa i Jan Cichoszowie   
Krystyna i Tadeusz Czubaszkowie  
Irena i Zygmunt Grądkowie  
Honorata i Roman Kardasowie   
Krystyna i Albin Końkowie     
Zofia i Henryk Niebrzegowscy
Jadwiga i Marian Żurawscy 

   
Miłość, szacunek i poświęcenie. Chwile dobre i złe. Wspólny dom, rodzina, dzieci i wnuki. Tylko nielicznym jest dane, by po 50-ciu latach wspólnego pożycia mogli myślami wrócić do tamtych młodzieńczych lat.
Dlatego też złotym parom życzymy jeszcze wielu szczęśliwych lat, pełnych zdrowia, spokoju i pomyślności. A łączące Was uczucie i przywiązanie niech dodaje Wam sił i wytrwałości na dalsze wspólne lata.

 

zarejestruj się

MOBILNY SYSTEM INFORMACJI SISMS

GMINY ULAN-MAJORAT

ULOTKA do pobrania

Urząd Gminy Ulan-Majorat

Ulan-Majorat 57
21-307 Ulan-Majorat
tel./fax: 83 3518069
e-mail: ug@ulanmajorat.pl

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

październik 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zobacz również

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.