Logo Gmina Ulan-Majorat

News

News zdjęcie id 166

W Szkole Podstawowej w Domaszewnicy zapachniało już Świętami

22.12.2015

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory….

Boże Narodzenie to w tradycji chrześcijańskiej radosne święta, a ich przedsmak miała okazję przeżyć w dniu 17 grudnia b.r. cała społeczność Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy wraz z zaproszonymi gośćmi w osobach: Księdza Jana Dudki – Proboszcza Parafii pw. Św. Zofii w Zofiborze, Pana Krzysztofa Karczmarza – Doradcy Wójta Gminy Ulan-Majorat, Panów B. Maliszewskiego, T. Wielgosza i Z. Zborowskiego – Radnych Rady Gminy Ulan-Majorat, Pań B. Krawczyk i K. Skowron z GZEAS-u w Ulanie-Majoracie, Pani doktor Ewy Goleckiej, pielęgniarki środowiskowej – Pani K. Muchy, Pana R. Facona – miejscowego organisty, Pań z Zespołu Śpiewaczego Melodia, sołtysów trzech domaszewskich sołectw oraz Przewodniczącej Rady Rodziców i reprezentantów rodziców każdego oddziału szkolnego i przedszkolnego

Po krótkim powitaniu przez Panią Dyrektor Teresę Wierzchowską rozpoczęły się JASEŁKA w wykonaniu przedstawicieli ze wszystkich klas. Głowni bohaterowie – Maryja i Józef z ogromną pokorą odegrali swoje role, a uskrzydleni aniołowie, towarzysząc im podczas całej inscenizacji, skutecznie odegnali złe i nieprzyjazne moce. Zebrani na Sali gimnastycznej uczniowie wraz z gośćmi i licznie przybyłymi rodzicami, obejrzeli scenki związane ze Zwiastowaniem, Narodzeniem Pana Jezusa i oddaniem Jemu hołdu przez pasterzy, królów i zwykłych ludzi. Treściwe słowa o religijnym charakterze przeplatały kolędy i pastorałki śpiewane solo lub przez zespół chórzystów.

Na scenie nie zabrakło też najmłodszych przedszkolaków. Na czele z Maryją – uroczą na niebiesko ubraną dziewczynką, przyszły kolędować do żłóbka wytworne damy, Egipcjanka, Indianka, aniołowie, królowie i pastuszkowie. Wszystkich widzów urzekli swoimi wdzięcznymi niskimi pokłonami i wprost wykrzyczanymi słowami, że: Jezus jest Królem, tak, On jest Królem.

Gdy umilkły gromkie brawa, Pani dyrektor podziękowała artystom za udane występy, opiekunom za ich przygotowanie i złożyła serdeczne życzenia z okazji nadchodzących Świąt. Ciepłe słowa do publiczności skierował także Ksiądz proboszcz Jan Dudka i w imieniu nieobecnego, z powodu wyjazdu służbowego, Wójta Gminy – Pan Doradca Krzysztof Karczmarz. Kilku zaproszonych gości zabawiło się w Mikołaja i obdarowało młodzież szkolną słodyczami.

Całość podniosłej świątecznej atmosfery dopełniała wykonana w zielono-białej tonacji okolicznościowa  dekoracja i otulający salę delikatny goździkowo-pomarańczowy  zapach.

Dyrektor, nauczyciele, nauczyciele emeryci i pozostali pracownicy Szkoły oraz wszyscy goście przełamali się opłatkiem – symbolem błogosławionego chleba niosącego pokój i nadzieję na dobrą bezpieczną przyszłość dla każdego człowieka. Po wzajemnym złożeniu sobie świąteczno-noworcznych życzeń radośnie rozbrzmiewały słowa pięknych polskich kolęd przy bogato zastawionych wigilijnymi potrawami stołach.

Ta integrująca lokalne społeczeństwo impreza środowiskowa – wystawione Jasełka i Spotkanie Opłatkowe dyrektora Szkoły, nauczycieli i pozostałych pracowników ze wszystkimi przedstawicielami środowiska lokalnego – dostarczyły niezapomnianych wrażeń i wzruszeń.

A teraz już wszyscy  z niecierpliwością oczekujemy na pierwszą gwiazdkę. 

I tylko szkoda, że ….śniegu ciągle brak.

Zofia Szczuchniak

zarejestruj się

MOBILNY SYSTEM INFORMACJI SISMS

GMINY ULAN-MAJORAT

ULOTKA do pobrania

Urząd Gminy Ulan-Majorat

Ulan-Majorat 57
21-307 Ulan-Majorat
tel./fax: 83 3518069
e-mail: ug@ulanmajorat.pl

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

październik 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zobacz również

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.