Logo Gmina Ulan-Majorat

News

News zdjęcie id 184

SP DOMASZEWNICA – DOROCZNE ŚWIĘTO TENISA STOŁOWEGO

02.02.2016

Już od czternastu lat Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy jest współorganizatorem Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego odbywającego się pod patronatem Wójta Gminy Ulan-Majorat. Tegoroczne rozgrywki, w których uczestniczyło 40 zawodników – reprezentantów wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy – odbyły się w środę 20 stycznia.

W ceremonii otwarcia tej wspaniałej imprezy sportowej uczestniczyli na hali sportowej nie tylko młodzi tenisiści i tenisistki wraz ze swoimi opiekunami, ale także cała kadra pedagogiczna, wszyscy uczniowie miejscowej placówki i wielu rodziców. Zebranych powitała Pani dyrektor Teresa Wierzchowska, życząc wszystkim miłośnikom ping ponga wysokich wygranych. Podkreśliła przy tym, iż jednym z priorytetowych celów realizowanych w naszej placówce jest szeroko rozumiana promocja zdrowia i podejmowanie różnorodnych inicjatyw propagujących zdrowy styl życia zmierzający do harmonijnego rozwoju fizycznego uczniów. Wśród wielu sprawdzonych ciekawych form spędzania czasu wolnego są organizowane tzw. przerwy w ruchu, polegające na wspólnej aktywności całej społeczności szkolnej. Z okazji turniejowych rozgrywek, do takiej zbiorowej zabawy, Pani dyrektor zaprosiła również Gości.

Wstępną rozgrzewkę – szereg gimnastycznych ćwiczeń wykonanych w rytm muzyki – poprowadził p. Artur Piotrowski, a następnie, karnawałowo już, pod kierunkiem p. Marleny Jarzębskiej odtańczono makarenę.

Zasadniczą część turnieju stanowiły pojedynki sportowców, które pod fachowym okiem sędziów w osobach przybyłych nauczycieli wychowania fizycznego: pani Elżbiety Celińskiej, pana Michała Szczuchniaka, pana Pawła Sycha, pana Pawła Prochowicza i miejscowego pana A. Piotrowskiego prowadzono w systemie rosyjskim na czterech stołach tenisowych.

Zawodnikom przypomniano obowiązujące przepisy gry i dokonano losowania kolejności meczów w grupach. Ich wyniki nie dla wszystkich okazały się szczęśliwe. Najtrudniej walczyło się z przeciwnikami z macierzystych szkół.

Kolejne zmagania młodych sportowców stawały się co raz bardziej emocjonujące. Jedni podnosili ręce w radosnych gestach zwycięstwa, a inni – przegrani – ukradkiem ocierali łzy. Każdy wolałby być w tej pierwszej grupie, ale wygrać mogli tylko najlepsi.

Kulminacyjne momenty turnieju to pasjonujące boje o każdy pojedynczy punkt w finałowych walkach  o podium, bowiem osiągnięte rezultaty rozgrywek indywidualnych w poszczególnych kategoriach wiekowych decydowały o końcowych drużynowych lokatach szkół.

Wszystkich zawodników cechowała wysoka kultura osobista, a po przemyślanej strategii i długiej zaciętej grze, wyłoniono zwycięzców.

Najbardziej sprawnymi w operowaniu rakietkami tenisowymi okazali się:

W kategorii dziewcząt – rocznik 2006 i młodsze:

 1. Maja Zalewska – SP Zakrzew
 2. Natalia Bogusz – SP Domaszewnica
 3. Oliwia Rogozińska – SP Sobole

Dziewczęta – rocznik 2002 – do 2005:

 1. Patrycja Fijołek – SP Kępki
 2. Aleksandra Dorosz – SP Sobole
 3. Marta Goławska – SP Kępki

Spośród chłopców – rocznik 2006 i młodsi  –  zwyciężyli:

 1. Wojciech Balak – SP Sobole
 2. Norbert Reda – SP Sobole
 3. Kacper Dąbrowski – SP Zakrzew

I odpowiednio – rocznik 2002 – do 2005:

 1. Łukasz Grochowski – SP Kępki
 2. Mateusz Paskudzki – SP Sobole
 3. Bartosz Rogoziński – SP Sobole

Drużynowe zwycięstwo przypadło Szkole Podstawowej w Sobolach, miejsce drugie zdobyła Szkoła Podstawowa w Kępkach, a trzecie – Szkoła Podstawowa w Zakrzewie.

Zwycięzcy indywidualni zostali nagrodzeni dyplomami i medalami, które w obecności swoich dyrektorów otrzymali z rąk Pana Jarosława Koczkodaja – Wójta Gminy Ulan-Majorat, a przedstawiciele szkół odebrali statuetki i także pamiątkowe medale.

Dziękujemy Panu Wójtowi za osobiste uczestnictwo, aktywne wsparcie i uroczyste podsumowanie tego przedsięwzięcia sportowego oraz ufundowanie wszystkich nagród.

Dzięki ogromnej gościnności i zaangażowaniu Gospodarzy oraz postawie i aktywności zawodników – XIV Gminny Turniej Tenisa Stołowego okazał się wspaniałą imprezą popularyzującą tę szczególną dyscyplinę sportu. Był również okazją do aktywnego spędzenia czasu i niezapomnianej integracji środowisk młodzieżowych.

Dziękujemy również Rodzicom, którzy zwyczajowo już zadbali o bogatą oprawę konsumpcyjną.

Młodzi entuzjaści tenisa stołowego już rozpoczęli intensywne treningi przed rozgrywkami w przyszłym roku szkolnym. Zawsze przyjemnie jest wygrywać i …………być nagradzanym

A więc…… Do zobaczenia!

tekst – Zofia Szczuchniak

zarejestruj się

MOBILNY SYSTEM INFORMACJI SISMS

GMINY ULAN-MAJORAT

ULOTKA do pobrania

Urząd Gminy Ulan-Majorat

Ulan-Majorat 57
21-307 Ulan-Majorat
tel./fax: 83 3518069
e-mail: ug@ulanmajorat.pl

Zegar

 • :
 • :

Kalendarz

październik 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zobacz również

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.