Logo Gmina Ulan-Majorat

News

News zdjęcie id 217

I Papieski Rajd Rowerowy

05.04.2016

I Papieski Rajd Rowerowy: „Od Jana Pawła II do Jana Pawła II”.

„Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać”.

Tą myślą 2 Kwietnia 2016 roku rozpoczął się pierwszy etap Papieskiego Rajdu Rowerowego, który powstał z pomysłu p. Krzysztofa Karczmarza i został zorganizowany przez Zespoły szkół im. Jana Pawła II w Ulanie i w Borkach. Szkoły te postanowiły czynnie uczcić rocznicę śmierci Papieża Polaka. Oczywiście to wydarzenie mogło się odbyć dzięki bardzo dobrej współpracy z Wójtami: gminy Ulan – Majorat i gminy Borki oraz z pomocą Dyrektorów obu szkół i wielu nauczycieli.

W rajdzie wzięło udział około 100 osób. Byli to uczniowie gimnazjum w Ulanie i w Borkach wraz z dyrektorami, nauczycielami, księdzem i wójtami obu gmin: Jarosławem Koczkodajem - Wójtem Gminy Ulan - Majorat oraz Radosławem Sałatą - Wójtem Gminy Borki. Przy zapisach każdy z uczestników Rajdu otrzymał koszulkę papieską zaprojektowaną specjalnie na to wydarzenie.

Wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się w Zespole Szkół w Ulanie, gdzie po uroczystym powitaniu nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie znicza przy pomniku Papieża. Następnie zwartą grupą wszyscy udali się do kościoła pw. Świętej Małgorzaty w Ulanie, gdzie odbyła się uroczysta msza św. Słowo Boże wygłosił Ksiądz Mirosław Żaczek - wikariusz Parafii Ulan. Oprawę muzyczną natomiast przygotowała młodzież z działającego przy parafii oddziału KSM. Na zakończenie Mszy św. wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali błogosławieństwo i ruszyli na szlak.

Trasa rajdu wynosiła 30 km i biegła przez malownicze tereny Woli Chomejowej, Olszewnicy, Sitna i Bork. Po przejechaniu 7 km nastąpiła krótka przerwa. Po kilkunastu minutach z uśmiechem na twarzy rowerzyści ruszyli w dalszą trasę. Po dojechaniu do Bork wszystkich uczestników powitał proboszcz parafii - Ksiądz Kazimierz Dudek, oraz zostały złożone kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II znajdującego się przy Zespole Szkół w Borkach.

Po dojeździe do szkoły w Borkach część młodzieży z obu szkół wzięła udział w dwóch konkursach. W konkursie wiedzy o Janie Pawle II i w konkursie wiedzy o ruchu drogowym połączonym z jazdą rowerem po torze z przeszkodami.

Na sam koniec zostały wręczone pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom rajdu, oraz nagrody dla zwycięzców konkursów.

Kolejnym zadaniem naszych dzielnych rowerzystów była droga powrotna do Ulana.

Dzień 2 kwietnia był pierwszym etapem rajdu. Drugi etap odbędzie się 18 maja, w rocznicę urodzin Karola Wojtyły.

Papież kochał młodzież, a młodzież całym sercem kocha Papieża. Był dla nich autorytetem, nauczycielem i przyjacielem, dlatego z taką chęcią młodzież uczciła jego rocznicę odejścia do Domu Ojca i podziękować Bogu za dar Papieża Polaka.

Zdało się dziś słyszeć słowa Jana Pawła II, które kierował do młodych: "Bądźcie na tym świecie nośnikami wiary i radości chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach waszego życia. Liczę na Was. Liczę na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi!"

Tak, Droga Młodzieży. Jan Paweł II na was liczy...

 

Uczestniczka rajdu - Pani Ewa.

Organizatorzy i Współorganizatorzy Rajdu (etap kwietniowy)

Wójt Gminy Ulan-Majorat, Wójt Gminy Borki, GOK w Ulanie-Majoracie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Borkach, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie, Parafia w Ulanie pw. Św. Małgorzaty, OSP Sobole.

Linki do zdjęć z rajdu: Parafia Ulan, GOK Ulan-Majorat (Facebook) część 1 część 2

zarejestruj się

MOBILNY SYSTEM INFORMACJI SISMS

GMINY ULAN-MAJORAT

ULOTKA do pobrania

Urząd Gminy Ulan-Majorat

Ulan-Majorat 57
21-307 Ulan-Majorat
tel./fax: 83 3518069
e-mail: ug@ulanmajorat.pl

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

wrzesień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zobacz również

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.