Logo Gmina Ulan-Majorat

News

News zdjęcie id 396

Ulańska Rada Seniorów

10.04.2017

Ulańska Rada Seniorów

Powołana do życia Ulańska Rada Seniorów uchwałą Rady Gminy z dnia 23 listopada 2016 roku, rozpoczyna swoje funkcjonowanie.  Do zadań Rady należy opiniowanie i konsultowanie spraw dotyczących sytuacji seniorów z Wójtem i Radą Gminy, inicjowanie i wspieranie różnych form aktywności i działań na rzecz osób starszych, dążenie do umacniania międzypokoleniowych więzi społecznych, monitorowanie potrzeb seniorów zamieszkałych na terenie Gminy Ulan-Majorat itd.  
Pierwsze  spotkanie miało miejsce 4 kwietnia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie Ulańska Rada Seniorów będzie miała swoją siedzibę. Oficjalnego otwarcia dokonał Jarosław Koczkodaj  Wójt Gminy Ulan-Majorat, który podkreślał  niezwykle ważną rolę seniorów w życiu społeczeństwa.  W spotkaniu udział wziął Leszek Lipiński Przewodniczący Rady Gminy oraz Dariusz Gałan Przewodniczący Powiatowej Rady Seniorów.  Ulańska Rada Seniorów składa się z 7 członków tj. 3 członków jest przedstawicielami Wójta Gminy, 2 członków jest reprezentantami Rady Gminy oraz 2 członków jest wydelegowanych przez organizację pozarządowe.  Ponieważ działające na terenie gminy Stowarzyszenia zgłosiło więcej kandydatów niż przysługiwało  im miejsc w Radzie,konieczne było przeprowadzenie wyborów.  I tak w końcowym wyniku, Ulańska Rada Seniorów  po przeprowadzonych wewnątrz ustaleniach wygląda następująco:


1. Stanisław Posiadała - Przewodniczący
2. Marianna Izdebska - Zastępca Przewodniczącego
3. Elżbieta Szewczuk - Sekretarz
4. Barbara Michalczuk
5. Maria Siejak
6. Barbara Mucha
7. Władysława Skwara


Kadencja Rady trwa cztery lata, jest to funkcja społeczna czyli nie pobierane są za to diety ani wynagrodzenia. Posiedzenia Ulańskiej Rady Seniorów są otwarte i może każdy w nich uczestniczyć zgłaszając swoje uwagi , problemy, pomysły.  Opiekunem Rady jest Magdalena Domańska Kierownik Referatu Kultury i Promocji Gminy. Pierwsze planowane spotkanie przewidziane jest już w maju, na którym to zostanie przedstawiony szczegółowy plan pracy.

GALERIA Z PIERWSZEGO POSIEDZENIA ULAŃSKIEJ RADY SENIORÓW

zarejestruj się

MOBILNY SYSTEM INFORMACJI SISMS

GMINY ULAN-MAJORAT

ULOTKA do pobrania

Urząd Gminy Ulan-Majorat

Ulan-Majorat 57
21-307 Ulan-Majorat
tel./fax: 83 3518069
e-mail: ug@ulanmajorat.pl

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

październik 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zobacz również

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.