Logo Gmina Ulan-Majorat

News

News zdjęcie id 895

OGŁOSZENIE w sprawie szacowania strat spowodowanych suszą

04.07.2019

Wójt Gminy Ulan-Majorat przypomina, że w przypadku wystąpienia na terenie gminy Ulan-Majorat niekorzystnego zjawiska atmosferycznego w postaci suszy, gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, rolnicy mogą składać oświadczenia o poniesionych stratach celem dokonania oszacowania przez Komisję powołaną zarządzeniem Wojewody Lubelskiego niezwłocznie, po wystąpieniu ww. zjawiska.

  • W przypadku wystąpienia strat wyłącznie w plonie rolnicy składają „Oświadczenie uprawy”, w którym należy wykazać wszystkie dane dotyczące upraw (zgodnie z wnioskiem o dopłaty składanym w ARiMR, również uprawy, w których szkoda nie wystąpiła).

! Do oświadczenia należy dołączyć kopię wniosku o dopłaty bezpośrednie z bieżącego roku (jeżeli w ostatnim roku/latach składane były oświadczenia o braku zmian w uprawach – kopię wniosku o płatności z ostatniego roku, w którym uprawy były wyszczególnione).

  • W przypadku prowadzenia produkcji zwierzęcej rolnicy zobowiązani są do złożenia oświadczenia o ilości zwierząt i ich cenie („Oświadczenie zwierzęta”).

! Do oświadczenia należy dołączyć kopię zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt(IRZ) księga stada/paszporty.

 

  • W przypadku poniesienia strat w krzewach lub drzewach owocowych rolnicy zobowiązani są do złożenia oświadczenia o stratach inwestycyjnych w sadach i plantacjach wieloletnich („Oświadczenie straty w sadach”).
  • W przypadku wystąpienia strat w budynkach gospodarczych lub sprzęcie rolniczym rolnicy zobowiązani są do złożenia „Oświadczenia budynki”.

Wnioski należy składać w pok. Nr 11 Urzędu Gminy Ulan-Majorat, Ulan-Majorat 57.

Wzory dokumentów dostępne są na stronie internetowej www.ulanmajorat.pl oraz w pokoju Nr 11 Urzędu Gminy Ulan-Majorat.

Oświadczenia można składać do 26 lipca 2019 r.

zarejestruj się

MOBILNY SYSTEM INFORMACJI SISMS

GMINY ULAN-MAJORAT

ULOTKA do pobrania

Urząd Gminy Ulan-Majorat

Ulan-Majorat 57
21-307 Ulan-Majorat
tel./fax: 83 3518069
e-mail: ug@ulanmajorat.pl

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

październik 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zobacz również

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.