Logo Gmina Ulan-Majorat

News

News zdjęcie id 97

Uroczystość zakończenia roku szkolnego klasy VI w Szkole Podstawowej w Zakrzewie

01.07.2015

„Czego trzeba żałować, gdy przyjdzie nam stąd odejść? Wszystkiego. Wszystkiego…” - uroczystość zakończenia roku szkolnego klasy VI w Szkole Podstawowej w Zakrzewie.

Nie istnieje chyba uczeń, który nie zgodziłby się ze stwierdzeniem, że ostatni dzień nauki to najradośniejszy dzień roku szkolnego. Po wielu miesiącach ciężkiej, owocnej pracy przychodzi czas odpoczynku i zabawy. A jednak co roku w tym dniu pojawiają się także smutne dziecięce buzie, a niejednokrotnie i łzy. Uczniowie klas szóstych wiedzą, że we wrześniu już nie powrócą do swojej ławki, że pozostawiają to, co znane, lubiane i wyruszają w dalszą drogę. Ze sobą zabierają tylko wspomnienia. Przez sześć długich lat dzieci uczyły się co to znaczy być dobrym człowiekiem, czym jest mądrość i wiedza, co oznacza szacunek i troska, jak godnie żyć. W ostatnim dniu pobytu w murach naszej szkoły, stojąc po raz ostatni przed sztandarem, dzieci składały przyrzeczenie, że tej nauki nie zapomną, że godnie będą reprezentowały szkołę na dalszej drodze swojego życia. Uroczyście wypowiadały słowa ślubowania.

Po przyrzeczeniu przekazały sztandar swoim młodszym kolegom. Uroczystość pożegnania klasy szóstej to także czas podziękowań. Uczniom wręczono dyplomy i nagrody, dziękując za wzorową postawę, wiedzę i za ogrom pracy, a także z rąk Pana Wójta Jarosława Koczkodaja dzieci otrzymały stypendia naukowe oraz artystyczne. Przyznano je: Paulinie Nurzyńskiej, Martynie Wysokińskiej i Pawłowi Szczygielskiemu. Z dumą możemy powiedzieć, że nasi wychowankowie w pełni na nie zasługują. 4 uczennice naszej szkoły otrzymały świadectwo wzorowego ucznia, osiągając najwyższe wyniki w nauce: Paulina Nurzyńska - śr.5,2; Martyna Wysokińska śr. - 5,2; Kinga Zalewska śr. - 5,0 i Wiktoria Kulenty śr. - 4,8. Paweł Szczygielski otrzymał nagrodę za całokształt osiągnięć w dziedzinie recytacji, muzyki, sportu i języka polskiego. Na ręce ich rodziców Pani Dyrektor Dorota Wysokińska złożyła listy gratulacyjne. Dzięki ich miłości i wsparciu możemy być dumni z naszych dzieci.

Jest to dzień szczególny, wyczekiwany, starannie przygotowywany i przeżywany bardzo uroczyście. Daje on wyśmienitą okazję do spojrzenia na całokształt pracy dydaktycznej i wychowawczej. Klasa VI zatańczyła uroczystego poloneza. Nad całokształtem układu czuwała Pani Elżbieta Celińska. Następnie nadszedł czas na podziękowania. Część artystyczna ukazała wszystkie talenty uczniów, ale także ich ogromną wrażliwość i przywiązanie do miejsca, do którego uczęszczali przez sześć lat. Zwieńczeniem uroczystości były podziękowania dla dyrektora Pani Doroty Wysokińskiej i wychowawcy Pani Agnieszki Kulenty. Ostatnim momentem części oficjalnej było wręczenie przez klasę szóstą tablo, które uwiecznia wychowanków. Po uroczystości zaproszono wszystkich na poczęstunek.

Dorota Wysokińska

zarejestruj się

MOBILNY SYSTEM INFORMACJI SISMS

GMINY ULAN-MAJORAT

ULOTKA do pobrania

Urząd Gminy Ulan-Majorat

Ulan-Majorat 57
21-307 Ulan-Majorat
tel./fax: 83 3518069
e-mail: ug@ulanmajorat.pl

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

listopad 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zobacz również

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.